Mod: WTB Silverado PRO

Dziś zamieniłem stare siodło na nowe. Mając na uwadze solidność produktów WTB postanowiłem przy nich pozostać. Szukałem czegoś węższego i dłuższego. O ile z tym pierwszym się udało: -30mm o tyle długość została praktycznie ta sama.Mój wybór po długich naradach z B. padł na WTB Silverado Pro.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka - "Ło matko i córko! Ale deska!". Wyglądało to deko przerażająco, ale z kolejnymi godzinami przyglądania i macania to wrażenie  drastycznie zmalało. Thank you my Lord!

Profil siodła raczej płaski z lekkim wklęśnięciem na środku, tył jest delikatnie podniesiony, przez 3/4 długości - można powiedzieć że to profil mocno wyścigowy. Z resztą zobaczcie jak to wygląda na tle starej "kanapy" czyli WTB Speed V.

wtb silverado speed V

wtb silverado speed V

wtb silverado speed V

Wykończenie nienaganne, napisy tłoczone pręty niklowo-chromowe. Wygląda równie solidnie jak jego poprzednik.
Co do wagi to 100g mniej :) a to zawsze coś. Jeszcze kilka detali wymienię i zejdę poniżej 14 kilo!

Trochę mnie martwi materiałowe wykończenie z tyłu ale czas pokaże co to za wynalazek. Siodło na rowerze wygląda odlotowo :)

wtb silverado

wtb silverado pro

Dupa nie sługa. Czas na pierwsze jazdy. O postępach będę informował na bieżąco.

Aktualizacja 01.07.2013

Pierwsze kilometry za mną. Jakieś 15km twardego i 25km w terenie. Pierwsze wrażenia... w sumie to jakoś nie zwróciłem większej uwagi na to że mam nowe siodło. Pedałuje się lepiej przez węższy nos. W terenie czuć, że jest twardo i sprężyście, ale jakiś obtarć czy drętwienia nie uświadczyłem. Zobaczymy jak będzie dalej...

Aktualizacja 01.08.2013

No cóż. Kilkaset kilometrów dalej i nadal żyje. Chyba zaczynam się przyzwyczajać do tego siodełka. Muszę się wybrać w końcu w jakiś całodniowy trip. Wtedy wypowiem się jak to wygląda długodystansowo. Jakość użytej skóry jest w porządku, tylko srebrne napisy zaczynają się już powoli się ścierać.

Aktualizacja 01.10.2014

Minął ponad rok od momentu instalacji, więc mogę teraz coś więcej napisać o tym siodle. Do szeroko pojętego MTB jak najbardziej się nadaje. Powiedzmy, że do 100km wycieczek typu cross country też jest OK. Powyżej tego kilometraża dupa mi jednak trochę drętwiała. W górach w zasadzie nie miałem natomiast żadnych zastrzeżeń. Silverado jest długie i wąskie przez co wrzucanie tyłka nad tylne koło nie stanowiło większego dla mnie problemu.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to jest ono dobre. Pokrycie jest nadal w dobrym stanie. W prawdzie napisy starły się dość szybko ale nic poza tym się nie wydarzyło. Jedyne do czego można się przyczepić to bardzo mała odległość boków siodełka od szyn. Łapy jarzma zaciśnięte na szynach pracując tuż pod krawędzią siodła przetarły w tym miejscu skórę.

Aktualizacja 06.04.2016 - puenta

Dziś nastał dzień w którym po prawie trzech latach żegnam się z Silverado. Doszedłem do wniosku, że już jest na tyle styrane, że czas na coś nowego.

Podsumowując cały okres eksploatacji muszę stwierdzić, że siodełko WTB sprawowało się całkiem nieźle. Na pewno jest mocne bo nie rozpadło się pod moim ciężkim tyłkiem (100+). W prawdzie jest już nieco wygniecione ale syntetyczna skóra nadal wygląda doskonale (nie licząc startych napisów).

wtb silverado pro

Skorupa i pręty Cro-Mo generalnie trzymają kształt bliski pierwotnemu ale w ostatnich tygodniach całe siodełko zaczynało coraz bardziej skrzypieć i to był pierwszy znak dla mnie aby zacząć się rozglądać za czymś nowym.

Wspominane wcześniej boki przetarły się od zbyt bliskiego kontaktu z prętami. Na szczęście nie wpływało to w żadnym stopniu na komfort jazdy.

wtb silverado pro

Widoczne poniżej rozdarcie wykończenia materiałowego nie jest wynikiem normalnej eksploatacji. To efekt dłuuugiego szlifu na asfalcie. Od samego początku zastanawiałem się czy te szmaciane wstawki to aby dobry pomysł ale teraz muszę stwierdzić, że to najmocniejszy kawałem "szmaty" jaki widziałem. Widoczne rozdarcie nie powiększyło się nawet o milimetr. Nie powstały nawet żadne nowe rozdarcia mimo, że często rower stał lub leżał opierając się siodłem o różne dziwne obiekty.

wtb silverado pro

Click me

Skomentuj