Drugi oddech

W sumie długo się zastanawiałem nad ty modem ale finalnie myśląc w przód (wirus ~240KM/500Nm) zdecydowałem się na tak. Co będzie to będzie, ale dolot musi być odelżony.

I takim sposobem wkład amerykańskiego K&N wylądował pod maską bimmera.
W międzyczasie naczytałem się bajek o zaolejonych olejem przepływkach i innych pierdołach. Fck it! To nie jest firma z choinki urwana. Znają się na motosporcie więce zakładam, że wiedzą co robią!

Z plusów na razie nie wiele. Może troszkę lepiej ciągnie od dołu. Zobaczymy jak będzie z czasem.

Aktualizacja 16.11.2014

Przy okazji wymiany odmy obejrzałem dziś dokładnie filtr powietrza. Muszę przyznać, że po prawie 20 tysiącach kilometrów wygladał zaskakująco czysto. Chyba poczekam z praniem jeszcze z 10 tysięcy kilometrów.
Silnik działa poprawnie, nic się złego z nim nie dzieje. Także bajki typu zalepiający się przepływomierz można wyrzucić do kosza.

Aktualizacja 16.05.2015

Dziś przy okazji zmiany filtra paliwa zabrałem się po ponad 25k kilometrów za pierwsze czyszczenie filtra. Cała operacja wymaga trochę pracy i kilkugodzinnej przerwy w użytkowaniu auta potrzebnej na porządne obeschnięcie filtra po praniu. Filtr po praniu, a jeszcze przed aplikacją oleju wygląda tak...

K&N filtr

Click me